دی, 1398 بدون نظر مقاله چاپ

طراحی ست اداری یکی از مهمترین عوامل در جذب مشتریان در موقع دیدن ست اداری شماست.

طراحی حرفه ای ست اداری میتواند توجه افراد زیادی را در موقع دیدن ست اداری به خود جلب کند. ست اداری، یکی از اقلامی است که معمولا کسب و کارهای بزرگ برای شرکت خود تهیه می‌کنند. استفاده از ست اداری، تاثیر بسیار مثبتی در مخاطبان دارد. حتی بعضی از اقلام آن را می‌توانید به عنوان یک از هدایای تبلیغاتی به مشتریان بدهید. داشتن یک ست اداری شیک و باکیفیت، لازمه‌ی هر کسب و کار بزرگ و نشانی از توجه شما به کیفیت است. ست اداری حرفه ای در اولین برخورد، تاثیر خوبی در مخاطبان و حتی در شرکای تجاری و سرمایه‌گذاران دارد.

بد نیست که ابتدا ست اداری را معرفی کنیم. ست اداری شامل مجموعه‌ای از لوازم عموما کاغذی است که برای انجام کارهای دفتری و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ست اداری با توجه به نیاز کسب ‌و کارها، شامل موارد مختلفی است؛ مثلا سربرگ در ابعاد مختلف، پاکت نامه، دفتر یادداشت، فاکتور و رسید، حتی کاور سی دی و…

داشتن ست اداری با کیفیت، در واقع از زبان شما سخن می‌گوید. به مخاطب اعلام می‌کند که برای کسب و کارتان، ارزش قائلید.

اهمیت طراحی ست اداری

به طور خلاصه، ست اداری در واقع نوعی معرف برای کسب‌ و کار شما است. کیفیت اقلام این ست، نحوه طراحی آنها و جزییاتی که موقع طراحی به آنها توجه می‌کنید، می‌تواند تاثیر زیادی در جلب نظر مخاطب داشته باشد. امروزه با وجود امکانات فراوان چاپ و نرم‌افزارهای متعدد طراحی، امکان خلاقیت در تهیه ست اداری، بیشتر شده است. تکنولوژی های جدید چاپ ست اداری، این امکان را به شما می‌دهند که تقریبا هر آنچه که نیاز دارید با چاپ برند و طراحی اختصاصی خود به این اقلام اضافه کنید.

چند نکته مهم که در طراحی ست اداری نباید فراموش شود:

فرض کنید که نامه‌ یا نمونه کار و حتی گزارش‌های خود را در پاکت‌های اختصاصی، با سربرگ های اختصاصی خود به دست مخاطب، شریک تجاری یا حتی سرمایه‌گذراران احتمالی برسانید. هر چقدر که این نامه، شکیل‌تر و اختصاصی‌تر باشد، تاثیر بهتری در مخاطب دارد. توجه شما را نسبت به ارتقاء و معرفی کسب و کار، نشان می‌دهد. ست اداری به نحوی طراحی می‌شود که نمایانگر برند شرکت و اطلاعات تماس آن باشد. طراحی ست اداری، قواعد خاص خود را دارد. برای طراحی ست اداری حتما به این نکات توجه کنید.

۱. گنجاندن لوگو:

در طراحی همه اقلام ست اداری باید لوگو شرکت را بگنجانید. لوگو، مهم‌ترین نماد یک شرکت است و باید در ذهن مخاطب، ثبت شود. لوگو باید ماهیت کسب و کار شما را در اولین نگاه، منتقل کند. رنگبندی آن نیز حائز اهمیت است و رنگ لوگو باید متناسب با کسب و کار یا متناسب با رنگ سازمانی شما باشد. لوگو بخش مهمی از هویت برند شما است.

2. شعار تبلیغاتی:

شعار تبلیغاتی، رویکرد کلی شما و اهداف کسب و کارتان را نشان می‌دهد. در انتخاب شعار تبلیغاتی باید دقت کنید. یک شعار تبلیغاتی عالی، هم توجه مشتریان را جلب می‌کند و هم مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد. این شعار باید در عین مختصر بودن و سادگی، رویکرد کلی شما را نشان بدهد. برای انتخاب شعارهای تبلیغاتی خاص و تاثیرگذار می‌توانید از برندهای بزرگ دنیا الهام بگیرید. بهترین شعارهای تبلیغاتی را بخوانید و از آنها نکته‌های زیادی یاد بگیرید. بعد از اینکه شعار تبلیغاتی خوبی انتخاب کردید، حتما آن را در طراحی ست‌های اداری بگنجانید.

۳. سال آغاز به فعالیت:

اگر یک کسب و کار باسابقه دارید و سابقه بیشتر در صنعتی که فعالیت می‌کنید، اهمیت زیادی دارد، سال شروع فعالیت خود را در طراحی ست‌های اداری بگنجانید. به این ترتیب، به مخاطبان خود اعلام می‌کنید که چقدر تجربه دارید و این تجربه شما، می‌تواند برای آنها بسیار مفید باشد.

 

۴. اطلاعات تماس:

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در ست‌های اداری بگنجانید، اطلاعات تماس است. هر آنچه که نیاز است مثلا آدرس سایت، شماره تلفن، آدرس شبکه‌های اجتماعی و سایر اطلاعات لازم را در ست اداری درج کنید. به این ترتیب، مخاطب شما در صورت نیاز به راحتی به اطلاعات تماس‌تان دسترسی دارد.

۵. گواهینامه‌ها:

اگر در سوابق کاری خود، گواهینامه‌هایی دارید که تجربه، تخصص و مهارت‌تان را نشان می‌دهد، می توانید آن را در ست اداری ذکر کنید. گواهینامه‌های معتبر، می‌توانند تخصص شما را نشان دهند. اعلام کردن آنها به مشتری، باعث می‌شود که با خیال راحت‌تری بتوانند به شما و خدمات یا محصولات‌تان اطمینان کنند.

لوگوی این گواهینامه‌ها را به همراه شماره اختصاص یافته به خودتان درج کنید. اگر جای کافی برای لوگو ندارید، فقط ذکر کردن عنوان آن کافی است. نیاز به توضیحات مفصل و طولانی نیست. ارائه این گواهینامه‌ها به مشتریان ثابت می‌کند که محصولات و خدمات شما، کیفیت لازم را دارد و مطابق با استانداردهای جهانی است. این گواهینامه‌های معتبر هستند که می‌توانند کسب و کار شما را از سایر کارها متمایز کنند.

مواردی که عنوان کردیم جزو مهم‌ترین مواردی است که باید در ست اداری بگنجانید ولی موارد دیگری هم وجود دارند که در صورت وجود فضای کافی می‌توانید در ست اداری بگنجانید. مثلا:

6. برندها

اگر مجموعه‌ای از چند برند مختلف هستید که با هم همکاری می‌کنید، می‌توانید سایر برندها را در ست اداری خود ذکر کنید. یا برندهای بزرگی که با آنها همکاری دارید یا نمایندگی آنها را در اختیار دارید.

موارد دیگر را مثلا شماره ثبت یا جوایزی که دریافت کرده‌اید، به دلخواه می‌توانید اضافه کنید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *