اردیبهشت, 1398 بدون نظر مقاله چاپ

چاپ فاکتور رسمی مالیاتی و چاپ فاکتور دارایی یکی دیگر از محصولات پرفروش مجتمع چاپ مهیار می باشد.

چاپ فاکتور رسمی مالیاتی  و چاپ فاکتور دارایی را میتوان با 3نوع کاغذ چاپ و تولید کرد :

1_ چاپ فاکتور رسمی مالیاتی و چاپ فاکتوردارایی با کاغذ کاربن لس به دوصورت 2برگی ، 3برگی و 4برگی

2_  چاپ فاکتور رسمی مالیاتی و چاپ فاکتور دارایی  با کاغذ تحریر 80گرمی زیر الوان 60گرمی

3_ چاپ فاکتور رسمی مالیاتی و چاپ فاکتور دارایی با کاغذ تحریر 80گرمی پرینتری زیر الوان 80گرمی

چاپ فاکتور رسمی دارایی  و چاپ فاکتور مالیاتی چیست ؟

چاپ فاکتور رسمی مالیاتی و چاپ فاکتور   دارایی فاکتوریست که براساس قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده باشد ؛ مشخصات صورتحساب مورد تایید وزارت دارایی در ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده عنوان شده است .

 

مشخصات چاپ فاکتور رسمی مالیاتی و چاپ فاکتور دارایی به شرح زیر است:

* نوع کاغذ به انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی می تواند کاغذ تحریر ۸۰ گرمی اندونزی به منظور استفاده در پرینتر و یا کاغذ تحریر ۶۰ گرمی جهت نوشتن دستی و استفاده از کاربن و نیز کاغذ کاربن لس ( خود کپی، کاربن دار، بدون کاربن ،  (NCRباشد.

* تعداد نسخ یا برگ فاکتور رسمی مالیاتی  و فاکتور دارایی  نیز به انتخاب اشخاص بوده که می تواند ۲ برگی و یا ۳ برگی باشد و همچنین در مورد سایز کاغذ عموماً انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی سایز A4 بوده ولی انتخاب سایز A5 نیز بلا مانع می باشد.

* مهم ترین شاخصه چاپ فاکتور رسمی مالیاتی  و چاپ فاکتور دارایی ، نوع چاپ شماره سریال آن می‌باشد که می بایست به روش چاپ افست یا ملخی به رنگ قرمز و کمی برجسته انجام پذیرد ، که به راحتی قابل تشخیص برای ممیز دارایی باشد و کاملاً با چاپ دیجیتال و شماره زنی دستی متمایز است .

طبق ماده ۱۴۷ قانون مالیتهای مستقیم : هزينه‌هاي قابل قبول براي تشخيص درآمد مشمول ‌ماليات به شرحي که ضمن مقررات اين قانون مقرر مي‌گردد ، عبارت ‌است از هزينه‌هايي که در حدود متعارف متکي به مدارک بوده و منحصراً مربوط به تحصيل درآمد مؤسسه در دوره مالي مربوط با رعايت حد نصاب‌هاي مقرر باشد. در مواردي که هزينه‌اي در اين ‌قانون پيش‌بيني نشده يا بيش از نصاب‌هاي مقرر در اين قانون بوده ‌ولي پرداخت آن به موجب قانون و يا مصوبه هيأت وزيران صورت‌گرفته باشد ، قابل قبول خواهد بود ، در ماده ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم نیز به تفصیل انواع هزینه‌های قابل قبول از نظر کفایت مدارک و مستندات و چه از نظر عرف بیان نموده است و ممیزین وزارت دارایی نیز به استناد بندهای این ماده و بخشنامه‌های صادره مرتبط با آن ، هزینه‌های واحدهای تجاری را رد و یا خواهند پذیرفت .

 

در رابطه با فاکتور رسمی مالیاتی  یا فاکتور دارایی  لازم به ذکر است ، کلیه واحدهای تجاری مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده ملزم به ارائه فاکتور رسمی به خریداران خود می‌باشند ؛ لذا صدور فاکتور رسمی دارایی ارتباطی به بزرگی و یا کوچکی واحد تجاری ندارد و هر خریدار می‌تواند در قبال وجوه پرداختی خود درخواست صدور فاکتور رسمی دارایی نماید و اگر فروشنده از صدور فاکتور رسمی دارایی امتناع نماید مشمول جرایم مربوطه خواهد بود. با توجه به بخشنامه‌‌های مالیاتی در خصوص استفاده از دستگاه صندوق مکانیزه فروشگاهی در حال حاضر اکثر صورتحسابهای صادره ویژگیهای یک صورتحساب قانونی را دارد البته نبود فاکتور رسمی دارایی دلیل موجهی برای عدم پذیرش هزینه نمیباشد و ملاک پذیرش صورتحساب از سوی ممیزین مالیاتی مفاد مواد ۱۴۷و ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم است.

برچسب ها
0 نظرات
  1. Pingback: چاپ فاکتور مالیاتی (رسمی، دارایی، فروش کالا و خدمات) - چاپ فاکتور

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *