خرداد, 1398 بدون نظر مقاله چاپ

چاپ فاکتور

برای چاپ فاکتور ابعاد و سایزهای استانداردی وجود دارد که به شرح ذیل می باشند :
A3 = 42 * 30
A4 = 29.7 * 21
B4 = 25 * 35
A5 = 14.8 * 21
B5 = 17 * 24.5
B6 = 12.5 * 17
A6 = 10.5 * 14.8

البته لازم به ذکر است غیر از چاپ فاکتورهای دارایی که مخصوص ارائه به سازمان مالیات و دارایی می باشند ، شما می توانید آنها را به ابعاد دلخواهی که مد نظرتان می باشد طراحی و چاپ نمایید .

چاپ فاکتور ابعاد و سایزهای استاندارد و انواع صحافی آن

کاغذ استاندارد چاپ فاکتور

برای چاپ فاکتور از کاغذهای تحریر ۸۰ گرم، الوان ۶۰ گرم و الوان ۸۰ گرم و همینطور کاغذ کاربن لس NCR ( که بدون نیاز به قراردادن کاربن زیر برگه ها، نوشته های شما روی برگه زیرین نیز چاپ می شود ) استفاده می شود . همچنین چاپ فاکتورها بصورت چاپ سیاه سفید، چاپ دو رنگ و چاپ چهار رنگ ( تمام رنگی ) چاپ می شوند .

انواع صحافی چاپ فاکتور

صحافی فاکتورها به دو صورت سر چسب ( مانند سر نسخه پزشکان ) که از بالا یا سمت راست جدا می شوند و صحافی منگنه و پرفراژ ( مانند دسته چک، از انتها منگنه شده اند و از بخش جلوتر پرفراژ می شوند ) همچنین فاکتورها بعد از چاپ، شماره سریال زده می شوند ( شماره ی قرمز رنگی که در بالای فاکتورها وجود دارد و شماره ی هر برگ فاکتور با برگ بعدی متفاوت است ) .

چاپ فاکتورهای چند نسخه ای

بنابر نیاز شما تعداد نسخه های فاکتورها متفاوت می باشد . مثلا در صورتی که نیاز است یک نسخه در اختیار شما و یک نسخه در اختیار خریدار باشد . چاپ فاکتور دو نسخه ای برای شما مناسب است . یا در صورتی که علاوه بر اینها نیاز به نسخه ی دیگری برای مالیات یا حسابداری نیاز است می توانید چاپ فاکتور سه نسخه ای یا چهار نسخه ای نیز چاپ نمایید .

*در چاپ فاکتور دو نسخه ای هر دو برگ شماره سریال یکسان دارند و دو برگ بعدی یک شماره افزایش می یابد، همینطور در فاکتور سه نسخه ای هر سه برگ شماره سریال یکسان دارند و سه برگ بعدی شماره های سریالشان یک عدد بیشتر از قبلی می باشد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *